Prekių katalogas

Statybinis siurblys - kokį rinktis?

Statybinis siurblys - kokį rinktis?

Vykdant įvairius darbus statybose, pvz.: gręžiant, pjaunant, šlifuojant, griaunant susidaro daug įvairių kenksmingų dulkių. Priklausomai nuo dulkių tipo, tankio ir buvimo jose trukmės, įkvepiamos dulkės gali sukelti įvairias ilgalaikes ir grėsmingas ligas, netgi vėžį.

Statybų aikštelėje smarkiai dulka. Statybų pramonėje ir kitoje darbo aplinkoje, kur susidaro ore tvyrančios dulkės, kyla realus pavojus. Į lengvai sklandančias dulkes reikėtų rimtai atsižvelgti ir remontuojant namus. Kadangi statybose naudojamų dulkių siurblių pasiūla yra didžiulė ir pasirinkimas priklauso nuo darbų intensyvumo, bei dulkių kiekio ir tipo. Pirmiausia reiktų susipažinti su siurblių dulkių klasėmis. Dulkių klasė nurodo, kokias medžiagas galima siurbti siurbliu. Siurbliai skirstomi į tris klases:

  • L klasė: filtravimo efektyvumas - 99 procentai dulkių, kurių OEL vertė yra > 1mg//m³. L klasės siurbliai yra skirti nekenksmingoms dulkėms siurbti.
  • M klasė: filtravimo efektyvumas - 99,9 procentai dulkių, kurių OEL vertė yra > 0,1mg//m³. M klasės siurbliai yra skirti visų rūšių medžio dulkėms, betono, gipso, cemento ir smėlio dulkėms siurbti. 
  • H klasė: filtravimo efektyvumas - 99,995 procentų. H klasės siurbliai skirti siurbti dulkes, kuriose yra bakterijų, kancerogeninių medžiagų, stiklo vatos, pelėsių sporų ir pan.

Dulkių dalelių forma ir skersmuo lemia, kaip giliai jos gali patekti į žmogaus organizmą:

  • Įkvepiamos dalelės: Tai ore sklandančios mažos dulkių dalelės, kurios patenka į kvėpavimo takus ir juose prisitvirtina. Šios dulkės paprastai pasišalina kartu su skrepliais.
  • Į plaučius patenkančios dalelės: Tai mažos dulkių dalelės, tokios kaip akmens dulkės (silicio oksido dulkės), kurios prasiskverbia giliai į plaučius ir kvėpavimo takus.

Pagrindinės statybinės medžiagos ir jų dulkės:

  • Betono dulkės: didžiausią statybų metu susidarančių dulkių dalį sudaro betono dulkės, kuriose yra kvarco (silicio dioksido) dulkių. Jos kyla atliekant šlifavimo, glaistymo, griovimo darbus, pjaunant diskiniais pjūklais, valant darbo aikštelę. Šios dulkės yra pavojingos sveikatai dėl juose esančio kvarco. Jo dalelės prasiskverbia iki plaučių alveolių ir gali sukelti silikozę (negrįžtama liga, kuri paprastai vystosi bėgant metams) ir net plaučių vėžį.
  • Glaisto dulkės: šlifavimo ir glaistymo darbai yra didžiausias dulkių šaltinis. Glaisto dulkės atsiranda glaistant sienas, lubas ar grindis, kai šios lyginamos ir šlifuojamos. Glaisto dulkių įkvepiama taip pat ir ruošiant glaistą iš sausų medžiagų ar valant darbų aikštelę.
  • Medžio dulkės: be betono ir kvarco dulkių, medžio dulkės yra vienos dažniausiai statybų aikštelėje sutinkamų dulkių rūšis. Šios dulkės įkvepiamos daugelio statybos darbų etapų metu: pjaunant medžiagas, klojant ir šlifuojant parketą. Net ir valytojai darbo metu įkvepia medžio dulkių. Medžio dulkių keliamos sveikatos problemos yra kosulys, plaučių, akių sudirgimas, junginės uždegimas, įvairios odos ligos, lėtinis bronchitas, dusulys, astma ir užsitęsusi sloga. Be to, medžio dulkių veikiamiems asmenims kyla kelis kartus didesnė grėsmė susirgti nosies sinusų vėžiu.

Mažiau svarbūs pasirinkimo kriterijai, daugiau lemiantys patogumą ir komfortą dirbant:

  • Įrankio prijungimas prie siurblio: dauguma statybinių siurblių turi elektros lizdą įrankiui prijungti. Įjungus įrankį iškart įsijungia siurblys ir atvirkščiai, išjungus įrankį po keleto sekundžių išsijungia ir siurblys. Tokiu būdu daug mažiau dulkių patenka į orą.
  • Galimybė siurbti šlapiai arba kitaip "drėgnas siurbimas". Kai kurie statybiniai siurbliai turi galimybę susiurbti drėgną purvą ar nedidelius skysčio kiekius.
  • Siurbimo galia arba siurblio sukuriamas vakuumas - kuo didesni kiekiai dulkių, šiukšlių, tuo galingesnį siurblį reiktų rinktis. Buto remontui užteks silpnesnio siurblio, tačiau profesionalūs statybininkai turėtų rinktis galingiausius modelius.

Dirbas statybose ar su medžiu yra padidintos rizikos veikla, todėl rekomenduojame įsigyti ne tik gerą ir patikimą darbo įrankį, bet ir tinkamos klasės dulkių siurblį su visais pajungimo priedais - pilnai pasirūpinti savo sveikata ir saugumu. Visada rekomenduojame dirbti su pirštinėmis, respiratoriumi ir kitomis asmeninėmis saugumo priemonėmis. Nesisaugant nuo dulkių rizikuojama susirgti lėtine obstrukcine plaučių liga (COPD), profesine astma ar silikoze, kuri gali išprovokuoti susirgimą tuberkulioze ar vėžiniu susirgimu.

Įvertinus visą šią informaciją galima pradėti rinktis iš mūsų siūlomų statybinių dulkių siurblių. Jei nepavyksta - kreipkitės, mūsų specialistai mielai Jus pakonsultuos.